KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14332093

nr 1433 2093

Albert Johansson

(1926-1998), Sverige

Färgetsning, Signerad, numrerad 73/90, komposition. Bildmått: 42x52cm, yttermått inklusive ram: 64x82cm

Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.

Utrop:

2.600 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 22 november 2021
kl 20:19:17

22/11 20:14:18 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 22 nov

Albert Johansson

Läs mer om Albert Johansson